Czym charakteryzuje się sprężarka śrubowa i dlaczego będzie dobrym wyborem do Twojego zakładu?

Polski przemysł jest ostatnio zdominowany przez sprężarki śrubowe. Dlaczego przedsiębiorcy decydują się właśnie na to rozwiązanie? Czym charakteryzuje się sprężarka śrubowa i dlaczego będzie dobrym wyborem do Twojego zakładu? Odpowiadamy!

Czym jest sprężarka śrubowa?

Sprężarka śrubowa to pewien rodzaj maszyny. Jej działanie polega na sprężaniu gazu, które występuje na skutek pomniejszania się wolnych przestrzeni pomiędzy pracującymi śrubami od otworów tzw. ssawnych do innych otworów tłocznych. Konstrukcja sprężarki jest uzależniona od wartości sprężu.

Obecnie są one łatwo dostępne i można je dostać w różnych wersjach wyposażenia. Bez trudu można kupić znacznie tańszą wersję do dużo mniej wymagających aplikacji. Z drugiej strony dostępne są także sprężarki, posiadające najnowocześniejsze systemy do komunikacji, a także rozwiązania, które gwarantują niezawodność i energetyczną efektywność urządzenia. Nie ma drugiego takiego urządzenia, które byłoby tak wszechstronne oraz posiadało możliwości dostosowania do najbardziej wymagających gałęzi przemysłu.

Popularność sprężarki śrubowej

W większości zakładach przemysłowych wykorzystywane są właśnie sprężarki śrubowe. Ich wybór spowodowany jest tym, że w pracy przemysłowej niezwykle istotna jest ciągłość danej pracy – przestoje zwiększają potencjalne koszty, które mogą przewyższać wartość danego urządzenia. Sprężarki śrubowe zapewniają stabilne i stałe ciśnienie w trakcie ciągłej pracy. Dodatkowo mogę być wyposażone w falownik, zdalne systemy komunikacji, rozbudowane sterowniki, a także wymienniki ciepła. Z odpowiednio dobranymi osuszaczami, separatorami oraz filtrami, sprężarki mogą dostarczać odpowiedniej jakości powietrze, które będzie spełniało wszelkie normy dla niemal każdej gałęzi przemysłu, poczynając od przemysłu ciężkiego, a kończąc na przemyśle kosmetycznym i farmaceutycznym. Sprężarki śrubowe są niezawodne i pewne w działaniu. Nie są tanią inwestycją, jednak całe koszty zwracają się dość szybko za sprawą oszczędności energii oraz łatwości w pozyskiwaniu ciepła.

Pobór energii jest bardzo ważnym parametrem. Wiodący producenci sprężarek wprowadzają energooszczędne rozwiązania, dzięki którym zapewniają dużo niższe koszty eksploatacyjne.

Wybór sprężarki śrubowej

Parametry sprężarek śrubowych uwzględniają to, co jest najbardziej istotne dla przyszłych użytkowników. Mowa tu o jakości działania, niezawodności i trwałości urządzenia. Warto jeszcze zaznaczyć, cena tego rozwiązania jest dużo niższa od cen sprężarek łopatkowych. W przemysłach, gdzie ciągłość pracy jest wartością nadrzędną, wybór kompresora śrubowego okaże się niezwykle korzystną inwestycją na bardzo długie lata. Zapewni ona nie tylko odpowiednie warunki do pracy, ale także wniesie do przedsiębiorstwa oszczędności w postaci mniejszych rachunków za pobór energii.

By Karol