Dlaczego warto wynajmować maszyny budowlane?

maszyny-budowlane

Wynajem maszyn budowlanych jest coraz popularniejszy wśród firm zajmujących się usługami budowlanymi. Jakie zalety ma taka forma korzystania ze sprzętu budowlanego i kto może pożyczać maszyny budowalne?

Jakie maszyny budowlane można wynająć

W ofercie firm zajmujących się wynajmem maszyn budowalnych znajduje się szeroka gama maszyn i narzędzi pozwalających na znaczące przyspieszenie prac budowalnych. Takie przedsiębiorstwa w taborze swym mają duże i kosztowne maszyny, których zakup jest często poza zasięgiem finansowym małych firm i osób prywatnych. Firmy oferujące wynajem maszyn budowalnych posiadają sprzęt do prowadzenia robót ziemnych, wykończeniowych, transportowych i wielu innych. Z powodzeniem wynajmiesz u nich koparkę, ładowarkę czy koparko-ładowarkę. Maszyny te, w zależności do jakich prac ich potrzebujesz, możesz pożyczyć w wielkości standardowej lub mini. 

W organizacji budowy ważną rolę gra transport materiałów na budowę. Firmy pożyczające maszyny budowalne oferują możliwość skorzystania z transportu HDS czyli samochodowych dźwigów oraz z transportu niskopodwoziowego, który wykorzystywany jest do przewozu maszyn budowlanych. Ciężarówki z dźwigiem samochodowym sprawdzą się w transporcie wszystkich dużych ładunków. Co więcej, zamontowany na przyczepie dźwig umożliwia załadunek i rozładunek towaru w dowolnym miejscu wskazanym przez klienta. HDSy będą niezawodne w przypadku przewozu kostki brukowej, elementów betonowych (np. kręgów), elementów więźby dachowej, płyt betonowych czy kamiennych, elementów stalowych, rusztowań i wielu innych. HSDy będą także niezawodne w transporcie kontenerów. Obsłużą przewóz kontenerów biurowych, sanitarnych czy przeznaczonych na odpady.

Do prac na wysokościach możesz potrzebować zwyżki. Podnośniki koszowe doskonale sprawdzają się we wszystkich pracach realizowanych na wysokościach. Wygodny i bezpieczny podest zapewnia szybkie prace na dużej wysokości. Na budowie mogą przydać się także wiertnice, młoty wyburzeniowe czy a pod sam koniec prac budowlanych także zamiatarki. Wszystkie te maszyny można pożyczyć w firmach specjalizujących się w wynajmie sprzętu budowlanego. 

Korzyści z wynajmu sprzętu budowlanego

Wynajem maszyn budowalnych pozwala na znaczne ograniczenie kosztów prowadzenia firmy budowalnej. Umożliwia dysponowaniem drogim sprzętem bez konieczności ponoszenia dużych nakładów inwestycyjnych. Wynajem maszyn budowlanych można w całości wpisać w koszty funkcjonowania firmy i jednocześnie znacząco przyspieszyć realizację prac.  

Co więcej, do dyspozycji ma się szeroki park maszynowy, więc z łatwością można wybrać sprzęt w pełni dostosowany do realizowanych zadań. Ponadto wraz z maszyną otrzymuje się usługę profesjonalnego i doświadczonego operatora posiadającego kompletne uprawnienia do realizowania prac na maszynie. Samochody i inny sprzęt zawsze posiadają wszystkie przeglądy, są sprawne i gotowe do pracy. Wszelkie ewentualne naprawy są po stronie wynajmującego. 

Kto może korzystać z wynajmu maszyn budowlanych

Z usług oferowanych przez firmy specjalizujące się w wynajmie maszyn budowalnych korzystają zazwyczaj małe i średnie przedsiębiorstwa budowlane. Mają one skalkulowany wynajem narzędzi i maszyn oraz doskonale rozumieją, kiedy warto kupić dany sprzęt, a kiedy lepiej go wynająć na określony, zazwyczaj dość krótki okres czau. Jednak z wynajmu sprzętu budowalnego korzystają nie tylko przedstawiciele małych i średnich firm budowlanych. Ta usługa jest coraz popularniejsza wśród osób prywatnych, którym zależy na jak najszybszym postępie praw w zakresie budowy. Skorzystanie z koparki, ładowarki, czy transportu materiałów sypkich lub ciężkich jest ogromnym wsparciem nawet dla małej budowy. Z usług wynajmu maszyn budowalnych korzystają także duże firmy budowalne, które często posiadają w ramach swojego taboru także ciężki sprzęt budowalny. Robią to w sytuacji, kiedy dostępna maszyna zepsuje się lub występuje zwiększone zapotrzebowanie na realizację określonych prac.

źródło: Avio-star.pl

By Karol