Duży ogród i dużo pustej przestrzeni? Pokazujemy, jak ją wypełnić

Fontanna ogrodowa

Raczej każdemu z nas marzy się duży, wręcz ogromny ogród. Dodaje on poczucia wolności i po prostu prezentuje się świetnie. Problem pojawia się jednak w momencie, gdy pustej przestrzeni jest stanowczo za dużo, a Ty nie masz najmniejszego pomysły jak ją wypełnić. Na całe szczęście trafiłeś w dobre miejsce. Za chwilę podsuniemy Ci kilka pomysłów na to, co możesz zakupić do swojego ogrodu i jak zagospodarować w nim miejsce.

Duży ogród… dużo roślin?

Z wielkim przydomowym ogrodem kojarzy się całe mnóstwo roślin. To jednak nie jest konieczność, a Ty nie będziesz musiał zbankrutować w pobliskim sklepie z kwiatami.

Tak naprawdę wystarczy zdecydować się na odpowiednią kompozycję kwiatów, krzewów oraz drzewek. Postaw na zróżnicowanie, a nie na ilość poszczególnych sztuk.

Musisz też koniecznie wziąć pod uwagę to, że bardzo ciężko jest dbać o duże ilości roślin w jednym miejscu. W końcu każda z nich ma swoje własne zapotrzebowanie na światło, wodę oraz rodzaj gleby.

Zadbaj więc o odpowiedni odstęp pomiędzy poszczególnymi rodzajami roślin, a pomiędzy nimi poumieszczaj poniższe ozdoby ogrodowe.

Elementy ozdobne

Ogrodowe wyposażenie ozdobne wykonywane na zamówienie nie należy do najtańszych inwestycji – a zwłaszcza w przypadku tych większych ogrodów. Na całe szczęście wcale nie potrzebujesz ich zbyt wiele.

Chodzi tutaj głównie o to, aby zagospodarować puste miejsce pomiędzy roślinami. Tak naprawdę wystarczy Ci jedna fontanna, kilka rzeźb oraz ozdobnych latarni. Cena takiego zestawu będzie w miarę niska, a efekt – piorunujący.

Miejsce do wypoczynku

Poprzez miejsce do wypoczynku mamy na myśli altankę lub innego rodzaju pawilon, w którym będziesz mógł spędzić czas wolny z najbliższymi.

Oczywiście nie musisz już na samym początku inwestować w tak duże budowle – na start doskonale sprawdzi się własnoręcznie wykonany domek na drzewie, szałas czy hamak.

Zróżnicowanie na trawniku

Nawet, jeśli zastosujesz się do wszystkich powyższych zaleceń, w Twoim ogrodzie nadal będzie znajdywać się całe mnóstwo pustej przestrzeni.

To doskonała okazja aby postawić na zróżnicowanie na trawniku. Świetnie prezentują się sztuczne pagórki czy oczka wodne, w których możesz hodować zwierzątka.

Dużym atutem tych rozwiązań jest to, że możesz wdrożyć je całkowicie samemu.

Taka mieszanka wielu rodzajów roślin, elementów ozdobnych, miejsca do wypoczynku oraz ciekawej aranżacji trawnika sprawi, że Twój ogród będzie wyglądał na znacznie pełniejszy – zarówno pod względem przestrzeni, jak i życia.

Dlaczego warto inwestować w swój ogród?

Jeśli żyłeś w przeszłości w domku jednorodzinnym – to z pewnością zdajesz sobie sprawę, ile czasu spędza się w ogrodzie.

A jeżeli przeprowadzka do własnego lokum jest dopiero przed Tobą – musisz nam zaufać na słowo.

Ogród będzie miejscem Twojego wypoczynku oraz odskocznią od codziennych problemów. Warto więc zainwestować w jego rozwój nieco czasu – w przyszłości będziesz naprawdę zadowolony z efektów.

Życzymy tylko tych najlepszych aranżacji! Powodzenia!

By Karol