Hydrauliczne dźwigi samochodowe – kiedy są przydatne?

transport-hds

Planowane prace na wysokościach, bez względu na miejsce ich wykonywania, wymagają dysponowania odpowiednio dobranym sprzętem. Do tego celu nadają się hydrauliczne dźwigi samochodowe, wykorzystywane w branży budowlanej, energetycznej, utrzymania zieleni oraz czystości czy porządku. 

Wynajem hydraulicznych dźwigów samochodowych przeznaczonych do obsługi klientów z różnych dziedzin gospodarki

W trakcie wykonywania prac na wysokościach należy zadbać przede wszystkim o bezpieczeństwo osób podejmujących się wykonywania tego typu działań. Dlatego też powinny one być przetransportowane w odpowiednio dobranym pojeździe automatycznym, wyposażonym w hydrauliczny dźwig. To pojazd, który może pomóc w wykonaniu zlecenia w branży energetycznej, budowlanej, jak również w zieleńcach. Hydrauliczne dźwigi samochodowe to nowoczesny park maszynowy, wykorzystywany do pracy w różnych okresach, w całym roku kalendarzowym. Przy pomocy tego sprzętu można także pozbyć się zagrażających zdrowiu i życiu sopli lodu zwisających z pokrywy dachowej, rynien bądź też innych elementów tworzących konstrukcję dachu. Hydrauliczne dźwigi samochodowe można wynająć na ustalony czas, co umożliwia oszacowanie kosztów tego przedsięwzięcia w taki sposób, aby zbyt mocno nie obciążały one budżetu firmowego. Z hydraulicznych dźwigów samochodowych skorzystać mogą również klienci indywidualni, którzy wynajęli ekipę specjalistów. Mogą to być alpiniści zajmujący się działaniem na dużych wysokościach. 

Jakie zalety mają hydrauliczne dźwigi samochodowe?

Osoby, które zastanawiają się, w jaki sposób zgarnąć śnieg w dachu bądź też przyciąć wysokie drzewa, mogą zdecydować się na jedno z najlepszych rozwiązań. To hydrauliczne dźwigi samochodowe, niezbędne także w trakcie remontu elewacji. To sprzęt, który przyda się także agencjom marketingowym, reklamowym, które zajmują się również usługami w postaci instalacji reklam na wysokości. Działanie to wymaga bardzo dużej precyzji, ponieważ niektóre billboardy mają nietypowe kształty lub rozmiary. Z uwagi na to ich zainstalowanie jest czasochłonne i mocno utrudnione. Hydrauliczne dźwigi samochodowe przydadzą się także w trakcie montażu reklam świetlnych w postaci paneli ledowych bądź też telebimów. Z kolei ten rodzaj reklamy również wymaga zastosowania stabilnego sprzętu. Samochodowe dźwigi w wersji hydraulicznej gwarantują, że wszystkie zadania na wysokości będą odbywać się szybko, sprawnie i bezpiecznie To pojazdy dopasowane do konkretnych potrzeb danego klienta. Odpowiednio dobrane auto wyposażone w dźwig hydrauliczny może być dostosowane do konkretnych zadań. Do dyspozycji klientów przeznaczono montowane na samochodach dźwigi hydrauliczne, które znajdują się na pojeździe mechanicznym, wyposażonym m.in. w napęd 4 x 4, co umożliwia poruszanie się po grząskim terenie. 

Montowane na samochodach dźwigi hydrauliczne- czy mogą swobodnie poruszać się w terenach zabudowanych?

Nowoczesny dźwigi hydrauliczne samochodowe są w stanie dotrzeć w dowolnie wybrane miejsce, co umożliwia wykonywanie takich usług, jak między innymi:

 • roboty budowlane,
 • remonty elewacji.
 • usługi dekarskie,
 • remont rynien,
 • montaż konstrukcji stalowych,
 • montaż konstrukcji drewnianych,
 • utrzymanie zieleni,
 • montaż reklam,
 • odśnieżanie dachów,
 • obsługa planów filmowych,
 • wymiana oświetlenia ulicznego,
 • prace przy liniach energetycznych
 • inne.

Każdy dźwig hydrauliczny samochodowy to pojazd zapewniający możliwość bezpiecznej i długotrwałej pracy na wysokości. Możliwe jest zaparkowanie tego pojazdu mechanicznego nieopodal budynków mieszkalnych, użyteczności publicznej, jak również obiektów wpisanych do rejestru zabytków. Odpowiednie podwozie, jak również dobrany ciężar dźwigów hydraulicznych samochodowych, pozwala im na bezpieczne poruszanie się po terenie utwardzonym — mogą to być drogi, chodniki, place, a także kostka brukowa. Ponadto, bez trudu można również poruszać się po terenie składającym się z murawy czy też utwardzonej gliny. Na terenach, gdzie należy zachować szczególną ostrożność, stosowane są dodatkowe, rozsuwane podpory, co gwarantuje stabilność dźwigów hydraulicznych samochodowych w trakcie wykonywania prac na wysokościach. 

Szybkie efektywne i bezpieczne prace na wysokościach są wykonywane bardzo często, dlatego też należy dokładnie zaplanować, jakie pojazdy umożliwią realizację konkretnego zadania. Do tego celu można wykorzystać hydrauliczne dźwigi samochodowe. Gwarantują one precyzję pracy na wysokościach i możliwość wielokrotnego wjazdu i zjazdu, w krótkich odcinkach czasu. 

By Karol