Nie tylko ubrania są do prania! Zobacz, dlaczego warto prać materace i tapicerkę samochodową

Dzieci i zwierzeta a utrzymanie w czystosci tapicerki samochodowej

Celu prania odzieży nie trzeba nikomu tłumaczyć. Ubrania pierzemy, aby były czyste i pachnące świeżością. Dosyć często pierzemy też ręczniki oraz pościel, głównie ze względu na chęć utrzymania ich w higienicznej czystości. Zdecydowanie rzadziej zdarza nam się myśleć jednak o wypraniu materaca czy tapicerki. Dlaczego warto wykształcić w sobie nawyk lepszego dbania o czystość tego typu tekstyliów?

Czysty materac to bezpieczny sen

Wbrew pozorom, czystości materaca zagraża nie tylko rozlany na łóżku sok czy mały wypadek z udziałem niemowlaka. Zarówno pościel, jak i pokrycie materaca narażone są na to samo źródło zanieczyszczeń – użytkowników łóżka, którzy w trakcie snu pocą się i tracą miliony komórek martwego naskórka. Wilgoć, kurz, zrogowaciały naskórek tworzą w materacu środowisko sprzyjające rozwojowi roztoczy i innych drobnoustrojów, które są groźne zwłaszcza dla alergików.

Tapicerka w samochodzie odpowiada za komfort jazdy

W samochodzie, podobnie jak we wnętrzu mieszkania, nie trudno o zabrudzenia. Tapicerka we wnętrzu pojazdu kurzy się i ma bezpośredni kontakt z odzieżą wierzchnią pasażerów oraz kierowcy, dlatego często przenoszone są na nią różne zanieczyszczenia. Nie łatwo jest utrzymać czystość zwłaszcza w samochodzie, którym podróżują małe dzieci. Tym zdarza się bowiem wędrować po fotelach nawet ubłoconymi bucikami. Tymczasem wygląd tapicerki samochodowej ma kluczowe znaczenie dla atmosfery panującej we wnętrzu pojazdu. Podobnie, jak jej zapach, który często pozostawia wiele do życzenia.

Co łączy materace i tapicerkę samochodową?

Dlaczego mówimy o materacach i tapicerce samochodowej w kontekście tekstyliów, których pranie często jest zaniedbywane? Powody są dwa:

  1. Po pierwsze, niezwykle trudno jest samodzielnie wyprać materac lub tapicerkę.
  2. Po drugie, samodzielnie piorąc materac lub tapicerkę samochodową raczej wetrzemy w nie brud zamiast go usunąć.

Rozwiązaniem tych problemów może okazać się zlecenie wyprania tych tekstyliów profesjonalnej firmie, która przeprowadzi czyszczenie ekstrakcyjne, wysysając rozpuszczony brud z włókien. Dlaczego warto zlecić takie czyszczenie przynajmniej raz w roku?

Dlaczego warto zlecić profesjonalne wypranie tapicerki i materaca?

Profesjonalne, dogłębne czyszczenie materacy i tapicerek to jedyny sposób, aby wyprać tego typu tekstylia i usunąć z nich wszelkie zanieczyszczenia. Dotyczy to nie tylko widocznych plam i kurzu, który sprawia, że tkaniny szarzeją, ale również drobnoustrojów chorobotwórczych i alergenów. Regularnie prany materac jest higienicznie czysty, świeży i bezpieczny, również dla alergików. Natomiast czysta i pachnąca tapicerka samochodu poprawia komfort jazdy i kierowcy, i pasażerów. Stanowi też najlepszą wizytówkę właściciela pojazdu.

Co jeszcze należy prać?

Oprócz materacy oraz tapicerek samochodowych, powinieneś również regularnie prać wszelkiego roadzju dywany oraz wykładziny podłogowe.

Nie masz na to wszystko czasu? Skorzystaj z usług firm sprzątających i pozbądź się drobnoustrojów na długi czas.

By Karol