Omawiamy akcesoria drogowe 

pacholki-parkingowe

Akcesoria drogowe to bogata grupa produktów. Zapewniają bezpieczeństwo pieszych i robotników drogowych. Ponadto są powszechnie stosowane na parkingach oraz na ścieżkach pieszych i rowerowych. Jednak jakie dokładnie produkty można uznać za akcesoria drogowe? Przedstawiamy pełną gamę sprzętu z grupy akcesoriów drogowych.

Czym są akcesoria drogowe?

Pojęcie akcesoriów drogowych jest dość szerokie i obejmuje całą gamę produktów. Jeśli ta nomenklatura sprawdza się dobrze, gdy mówimy o sklepie z zaopatrzeniem drogowym, to przy wyborze konkretnego sprzętu lepiej wybrać bardziej precyzyjne terminy. Ale co tak naprawdę jest uważane za akcesoria drogowe? A więc jakich towarów możemy szukać w sklepach z wyposażeniem drogowym? Jest to kilka grup produktowych, z których najszersza to sprzęt służący bezpieczeństwu ruchu drogowego oraz akcesoria do jego organizacji.

Rodzaje akcesoriów drogowych – sprzęt do punktowej organizacji ruchu

Pachołki drogowe i słupki drogowe to jedne z podstawowych i najbardziej popularnych akcesoriów drogowych. Stożki można wzbogacić o dodatkowe akcesoria drogowe, takie jak lampy drogowe, rozciągane taśmy, łańcuch, zapory teleskopowe oraz znaki montowane na szczycie pachołka. Elementy te znacznie zwiększają funkcjonalność pachołków drogowych. Wśród słupków wyróżnia się podgrupy, takie jak słupki do łańcucha, słupki drogowe U-2, U-12c, U-5a, U-5b, U-15b, U-21, słupki elastyczne prowadzące oraz słupki ostrzegawcze czy słupki z taśmą rozciąganą. Główną cechą odróżniającą pachołki parkingowe od słupków drogowych jest mobilność tych pierwszych, drugie z nich są natomiast najczęściej mocowane do podłoża.

Rodzaje akcesoriów drogowych – sprzęt do odgradzania obszaru wyłączonego z użytkowania

Kolejnym ważnym elementem wchodzącym w skład akcesoriów drogowych są urządzenia, które zapewniają możliwość ogrodzenia określonego obszaru drogi, parkingu, chodnika czy dużej przestrzeni. Rozróżniamy tu bariery drogowe, łańcuchy plastikowe, taśmy ostrzegawcze, bariery asfaltowe, stalowe bariery nożycowe z certyfikatem TÜV, barierki drogowe U-20 oraz ogrodzenia metalowe typu ZOM. Stosowane są w zależności od potrzeb i sytuacji, ponieważ cechy każdej zapory są unikatowe, dzięki czemu można je dostosować do różnych sytuacji.

Inne akcesoria drogowe

Oprócz tego do akcesoriów drogowych zalicza się blokady na koło samochodowe, lampy ostrzegawcze, lustra, ochraniacze krawędzi, ochraniacze kabla, ochraniacze węża strażackiego, ograniczniki parkingowe, separatory, rampy najazdowe, podstawy recyklingowe, progi zwalniające, progi podrzutowe, pojemniki na sól lub piasek, potykacze ostrzegawcze, taśmy w kasecie rozciągane materiałowe, worki balastowe oraz znaki drogowe. Tym samym wiele z akcesoriów drogowych sprawdza się nie tylko na jezdni i w ruchu drogowym. Ich zastosowanie zalecane jest również na parkingach, placach manewrowych, ciągach pieszo-rowerowych, a także na parkingach wielkopowierzchniowych czy w dużych halach produkcyjnych oraz magazynowych.

By Karol