Wynajem sprężarek — dla jakich firm to dobra opcja

Wynajem-sprezarek

Kompresory powietrza to urządzenia, które powszechnie wykorzystywane są w procesach produkcyjnych i usługowych. Stosują je zarówno duże zakłady przemysłowe, jak i niewielkie warsztaty. Czy do korzystania ze sprężonego powietrza konieczny jest zakup sprężarki? 

Wynajem sprężarek — zalety rozwiązania

Stosowanie sprężonego powietrza w przemyśle i wielu zakładach usługowych jest powszechne. Sprężone powietrze jest doskonałym medium przenoszącym energię — wydajnym, bezpiecznym i elastycznym w zakresie parametrów. Jednocześnie jego wytwarzanie wymaga zastosowania sprężarek powietrza, które są drogimi urządzeniami.  

Wynajęcie sprężarki pozwala ograniczyć wydatki związane z zakupem maszyny. Koszty sprowadzają się do ceny najmu. W ramach tego wynajmujący otrzymuje kompresor, który może wykorzystywać do realizacji zadań produkcyjnych czy usługowych w zakładzie. W ten sposób nie trzeba ponosić wysokich kosztów inwestycyjnych.

Wynajem kompresorów ma także inne zalety. Jedną z nich jest natychmiastowa dostępność urządzeń. Wynajmując sprężarkę nie trzeba także martwić się o serwisowanie urządzenia. O wszelkie sprawy w zakresie konserwacji technicznej, serwisu, a także ewentualnych napraw zadba firma dostarczająca urządzenie. W razie potrzeby dokona ona wymiany filtrów i innych elementów eksploatacyjnych urządzenia. 

Jaką sprężarkę można wypożyczyć

W ofercie firm specjalizujących się w wynajmie kompresorów powietrza znajduje się szeroka oferta urządzeń dostosowanych do różnych potrzeb. Wynająć można sprężarki śrubowe i kompresory tłokowe spełniające zapotrzebowanie różnych procesów produkcyjnych. Dostępne są sprężarki śrubowe o stałej wydajności lub sprężarki o zmiennej prędkości obrotowej. Można pożyczyć również sprężarkę bezolejową lub olejową oraz kompresor na zbiorniku czy kontenerowe stacje sprężarek. Wybór jest szeroki i pozwala na dość precyzyjny dobór urządzenia. Co więcej, dobra firma wynajmująca sprężarki dostarczy urządzenie w pełni wyposażone w układ uzdatniania, dzięki czemu sprężone powietrze będzie posiadało odpowiednie parametry techniczne w zakresie wilgotności, czystości i zawartości cząstek olejowych.

Wygodnym rozwiązaniem dla firm o większym zapotrzebowaniu na sprężone powietrze jest możliwość wynajmu kontenerowej stacji sprężarek. Taka mobilna sprężarkownia zapewni dostawę sprężonego gazu dostosowanego pod względem wydajności, ciśnienia i uzdatnienia medium.

Kiedy warto skorzystać z wynajmu kompresorów

Zakup kompresora nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem dla firmy. Dotyczy to szczególnie przedsiębiorstw, których produkcja jest elastyczna i dostosowywana do aktualnych potrzeb rynku, co powoduje, że nie zawsze potrzebują sprężonego powietrza do realizacji działań. Może się okazać, że wynajem kompresora powietrza będzie opcją bardziej ekonomiczną i zarazem umożliwiającą dostosowanie produkcji do zmieniających się potrzeb klientów. Sprężarkę można wypożyczyć na czas realizacji zadań wymagających skompresowanego gazu.  

Wypożyczenie sprężarki ma także sens, kiedy firmie zależy na ograniczeniu wydatków. Dotyczy to zwłaszcza młodych przedsiębiorców, którzy dopiero rozpoczynają działalność gospodarczą. Warto tutaj podkreślić, że wynajem kompresora można wpisać w koszty funkcjonowania firmy. Co więcej, wynajem sprężarki jest alternatywą także z tego względu, że firmy funkcjonujące na rynku krócej niż 1 rok mają ograniczone możliwości finansowania zakupu sprzętu w zakresie kredytowania i leasingu maszyn. Te opcje dostępne są zazwyczaj dla przedsiębiorców posiadających co najmniej roczną historię działalności. 

Wynajem sprężarki jest także doskonałą alternatywą dla firm, w których prowadzony jest remont funkcjonujących kompresorów. W ten sposób eliminuje się ryzyko zawieszenia produkcji. Wynajęty kompresor pozwoli podtrzymać realizację procesów produkcyjnych i usługowych do czasu odbioru sprawnego urządzenia.

By Karol