Na co warto zwrócić uwagę, wybierając sofę dla dzieci?

sofa-do-pokoju-dziecka

Pokój dziecięcy to istne królestwo Twojego dziecka – pełne kolorów, zabawek, maskotek, ciekawych gadżetów… Wybierając produkty do pokoju dziecięcego – warto zwrócić uwagę na ich uniwersalność i funkcjonalność. Chcemy, aby produkty „rosły” wraz z dzieckiem, były praktyczne i estetyczne zarazem – a przy tym najwyższej jakości. Wielu rodziców staje przed dylematem wyboru odpowiedniej sofy do pokoju swojego dziecka – jaką wybrać, aby służyła przez lata i w pełni spełniała swoją funkcję?

Bezpieczny materiał

Bezpieczeństwo użytkowania sofy to pierwszy, najważniejszy aspekt na który powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając produkt dla swojej pociechy. Ważne, by sofa była wykonana wyłącznie z tych materiałów, które zapewnią komfort Twojemu dziecku – na przykład z wysokiej jakości pianki antyalergicznej. Jest to szczególnie ważne w przypadku dzieci podatnych na uczulenia i alergie – w materiał tradycyjnych sof łatwiej dostaną się chorobotwórcze drobnoustroje.

Certyfikowaną piankę o odpowiednio dobranych parametrach twardości i gęstości znajdziemy w tak zwanych „sofach do zabawy”. Co więcej, ich materiał jest nie tylko miły w dotyku – zapewnia również łatwe i szybkie czyszczenie (na przykład ręcznikiem papierowym z użyciem wody).

Możliwość konfiguracji

Dzieci uwielbiają dobrą zabawę! Czy sofa przeznaczona do odpoczynku w jednej chwili może zmienić się w wygodną przestrzeń do zabawy? Produkty z możliwością konfiguracji według własnego pomysłu pokazują, że… tak!

Idealna sofa do pokoju dziecka z łatwością zastąpi ulubiony fotel, posłuży za miejsce do rekreacji i świetnej zabawy, a także zainspiruje do tworzenia wymyślnych baz, torów przeszkód, wigwamów czy statków kosmicznych. Decydując się na zakup sofy do bawienia się – zwróć uwagę na ilość poduch, z których Twoje dziecko wyczaruje wspaniałe konstrukcje.

Im więcej tym lepiej! Wszechstronność sof sprawia, że z łatwością złożymy je w kostkę i odłożymy w ustronne miejsce – gdy zakończymy zabawę.

Rozwój motoryki

Dziś sofa nie jest już zwyczajnym miejscem relaksu. Produkty stworzone z myślą o Twoim dziecku nie tylko wpłyną na jego regenerację po zabawie, ale zapewnią również maksimum rozwoju w trakcie codziennych aktywności. Wybierając produkty do pokoju dziecka zwróć uwagę na ich uniwersalność i wielofunkcyjność.

Poduszki powinny zapewniać optymalny komfort oparcia – tak, by na sofie móc oglądać ulubione bajki czy czytać książkę. Sofa przyczyniająca się do rozwoju motoryki „rośnie” razem z dzieckiem – dzięki czemu produkt z powodzeniem posłuży Wam przez lata wspólnych zabaw!

Jak widać – wybór sofy do pokoju najmłodszych to nie lada wyzwanie dla wielu rodziców. Wybierając wysokiej jakości produkt polskiego producenta możesz być pewien, że dajesz swojemu dziecku to, czego naprawdę potrzebuje do właściwego rozwoju! Sofa do zabawy sprawdzi się zarówno w przypadku małych, jak i nieco starszych dzieci – również dla nastolatków, którzy poszukują uniwersalnego miejsca do czytania, odpoczynku czy spędzania czasu ze znajomymi!

By Karol