Na czym polega ozonowanie pomieszczeń?

ozonowanie w lokalach uzytkowych

Ozonowanie mieszkania staje się coraz popularniejsze, szczególnie u osób, które zdecydowały się na proces osuszania mokrych ścian. Na ozonowanie mogą zdecydować się właściciele lokali mieszkalnych, komercyjnych bądź też firmowych, które były eksploatowane przez długi czas w formie wynajmu bądź dzierżawy. Zastosowanie generatora ozonu pomaga w pozbyciu się różnych patogenów. Mogą one powstać nie tylko w wyniku silnego zawilgocenia, spowodowanego zalaniem mieszkania. 

Powody, dla których wykonuje się ozonowanie mieszkania

Właściciele zalanych mieszkań powinni dołożyć wszelkich starań, aby, jak najszybciej pozbyć się negatywnych skutków tego problemu. Chodzi tutaj przede wszystkim o pojawienie się bakterii, grzybni, wirusów, a także drobnoustrojów, silnie namnażających się w zawilgoconym lokalu mieszkalnym. Warto mieć na względzie, że ozonowanie mieszkania pomaga pozbyć się różnego typu nieprzyjemnych zapachów, które powstają w trakcie zalania i silnego zawilgocenia powietrza cyrkulującego w pomieszczeniach. Oprócz tego ozonowanie mieszkań może być przeprowadzone profilaktycznie, szczególnie gdy były to nieruchomości przeznaczone na wynajem lub dzierżawę. Pomaga to pozbyć się patogenów, które mogą pojawić się w wyniku nieprawidłowej eksploatacji mieszkania, szczególnie zbyt rzadkiego wietrzenia, braku regularnego ogrzewania powierzchni lub nadmiernego uszczelnienia okien czy zdemontowania wentylacji. Ozonowanie domu lub mieszkania jest wskazane także po pożarach, jak również wybuchach butli gazowych czy innych katastrofach budowlanych. 

Jakie korzyści daje ozonowanie mieszkań?

Osoby, które zdecydują się na ozonowanie mieszkań, mogą być pewne, że pomieszczenia te będą sterylne, jak również wolne od wszelkiego typu bakterii czy wirusów, mogących powodować poważne zagrożenie dla zdrowia i życia osób oraz zwierząt domowych przebywających w danym wnętrzu. Właściciele mieszkań na wynajem bądź też apartamentów w dzierżawie, poprzez ozonowanie pomieszczeń, mogą pozbyć się koronawirusa czy też wirusa grypy AH1N1. Ponadto, jeśli w danej nieruchomości przebywały zwierzęta, które załatwiały swoje potrzeby fizjologiczne do kuwet, ozonowanie pomieszczeń pomaga pozbyć się nie tylko nieprzyjemnych zapachów, a także wirusów, bakterii bądź też innych patogenów pochodzenia odzwierzęcego. 

Także przywrócenie mieszkania po zalaniu do poprzedniego stanu nie musi być trudne, jeśli zastosuje się odpowiednio dobrane środki. Ozon wytwarzany przez generator ozonu o dużym stężeniu skutecznie zabija unoszące się w powietrzu grzybnie, które nagromadziły się w wyniku silnego zawilgocenia ścian czy podłogi. Czyste powietrze, wolne od jakichkolwiek zarazków, roztoczy, innych drobnoustrojów czy zapachów, będzie pozytywnie wpływać na komfort przebywania w pomieszczeniu. Ozonowanie wnętrz mieszkalnych pomaga także pozbyć się uporczywego zapachu, powstałego po obecności owadów, szkodników, martwych zwierząt czy wycieku substancji toksycznych. 

źródło: optimal-osuszanie.pl

By Karol