Sprężarki LARGO — wydajne sprężarki o stałej prędkości obrotowej

Sprężarki-LARGO

Kompresory LARGO marki ALUP to urządzenia gwarantujące dostęp do stabilnej ilości sprężonego powietrza wymaganej przez wiele procesów produkcyjnych. Szeroka funkcjonalność sprężarek LARGO, wiele zalet oraz dostęp do modeli o zróżnicowanej mocy, ciśnieniu roboczym i wydajności sprawia, że urządzenia te są popularne w zakładach produkcyjnych wymagających zastosowania sprężonego medium roboczego. Przedstawiamy najważniejsze cechy i możliwe zastosowania sprężarek śrubowych LARGO.

Najważniejsze cechy sprężarki śrubowej LARGO

Dobór sprężarki powietrza do potrzeb zakładu i jego charakterystyki pracy jest jednym z najważniejszych czynników, które później determinują wydajność i koszty produkcji. Decyzja, którą sprężarkę powietrza wybrać, wpłynie również na satysfakcję z pracy ze sprężonym powietrzem. Dobrze dobrany kompresor powietrza będzie źródłem zadowolenia, natomiast źle dobrana i nieodpowiednio skalibrowana sprężarka powietrza może frustrować, zwiększać rachunki i być nieefektywna. Dlatego nie można lekceważyć wagi tej decyzji. Przede wszystkim trzeba przyjrzeć się specyfikacji kompresora. Istotne jest, aby było to urządzenie wydajne i ekonomiczne. Jest to jeden z głównych powodów, dla których warto wybrać sprężarkę śrubową. Urządzenia tego typu znane są z niezawodnej, bezawaryjnej pracy, ale także z energooszczędności i wysokiej wydajności. 

Jedną z nowoczesnych i niezawodnych sprężarek śrubowych jest kompresor LARGO, w  którym zastosowano najlepsze w swojej klasie rozwiązania technologiczne. Wysoka wydajność i niezawodność sprężarki o stałej wydajności LARGO mogła zostać osiągnięta poprzez zastosowanie solidnej przekładni zębatej. Eliminuje ona straty typowe dla przeniesienia napędu, a także minimalizuje konieczność częstej konserwacji sprzęgła. Ponadto budowa sprężarki powietrza LARGO i zastosowanie napędu zębatego wykluczyła potrzebę napinania pasa. 

Sprężarki LARGO dostarczają sprężone powietrze wysokiej jakości dedykowane do licznych zastosowań przemysłowych. Sprężarki śrubowe tego typu stanowią najlepszą odpowiedź na potrzeby zakładów przemysłowych wymagających stabilnego zapotrzebowania na powietrze. Sprężarki śrubowe LARGO mogą zostać wyposażone w wiele opcji i modułów dodatkowych, przez co stają się idealnie dostosowane do potrzeb użytkującego je zakładu. Wśród wyposażenia dodatkowego można wymienić wbudowany osuszacz, filtry, separatory wody i odpowiedni spust — wszystko to sprawia, że sprężarka śrubowa LARGO to idealne rozwiązanie typu „wszystko w jednym”.

Dlaczego warto wybrać sprężarkę śrubową LARGO dla przemysłu?

Użytkownicy są najbardziej zainteresowani korzyściami płynącymi z zastosowania sprężarki śrubowej LARGO. Dlatego należy wspomnieć o zaletach i wadach stosowania sprężarek powietrza LARGO będących sprężarkami powietrza o stałej prędkości obrotowej, przez co gwarantują stabilny i stały dostęp do medium o wymaganych parametrach technicznych. LARGO to urządzenia nie tylko wydajne, ale także energooszczędne, co zawdzięczają zastosowanym podzespołom, wydajnemu wentylatorowi oraz wyposażeniu dodatkowemu — np. systemowi odzysku ciepła. 

Liczne zastosowane rozwiązania technologiczne pozwalają zmniejszyć koszty serwisowania i konserwacji sprężarki. Producent sprężarek śrubowych serii LARGO zadbał również o zapewnienie łatwego dostępu do większości elementów sprężarki poprzez zastosowanie odpowiedniej konstrukcji. To znacznie ułatwia i przyspiesza wszelkiego rodzaju prace serwisowe. Wdrożenie najnowszych technologii w produkcji sprężarek LARGO oraz trwałych materiałów pomogło przedłużyć żywotność zespołu śrubowego. Wszystkie cechy sprężarek śrubowych LARGO sprawiają, że są one łatwe w utrzymaniu, bez utraty wyjściowego sprężonego powietrza. Ponadto zapewniają stały i wysoki poziom pracy oraz wydajności. 

Kompresory śrubowe LARGO występują w wariantach do montażu na zbiorniku, na ramie i w wersji wolnostojącej. Dostępne są także w różnych wariantach ciśnienia — od 7,5 do 13 bar oraz w wielu wersjach mocy. Urządzenia są dostępne także w wersji kompletnej — także z elementami uzdatniania powietrza (osuszaczami ziębniczymi i systemem filtrów), co sprawia, że urządzenie będzie zapewniać medium o oczekiwanej klasie czystości. 

Poszukując sprężarki śrubowej o stałej wydajności, warto rozważyć zakup sprężarki z serii LARGO, ponieważ jest to jedno z najlepszych urządzeń w swojej klasie.

By Karol